
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 4 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Bag |
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 3.8 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 3.96 mm |
Stock: 2491
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18557
Ext.Price$0.18557
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18557 | $0.18557 |
| 10 | $0.16590 | $1.65900 |
| 50 | $0.14832 | $7.41600 |
| 100 | $0.13065 | $13.06500 |
| 500 | $0.11508 | $57.54000 |
| 1000 | $0.10137 | $101.37000 |
| 3000 | $0.09440 | $283.20000 |
| 5000 | $0.08791 | $439.55000 |
